Mám nový výhled z okna. 

Byla jsem zvyklá na hřiště a bytovky a teď mám možnost vyhlížet ptáky, pozorovat tichou řeku a počítat projíždějící cyklisty. Mám tu úžasnou možnost tady být. Zatím bohužel netrávím moc času venku, ale sedím za oknem a pracuju na fotkách nebo se učím. Mám pocit, že nestíhám a uklidňuje mě pouze fakt, že existují ti, kteří mají daleko méně času než já a přitom stíhají o hromadu více činností – ruku na srdce, je zde stále co zlepšovat. Ten výhled z okna mi ale dodává sílu a inspiraci, že je to vlastně všechno skvělý, tady a teď. Nechci nám ale připomínat školu a zkoušky, chci abychom se pozastavili a nechali se unášet přítomností. Posílám vám tahle slova, která jsem našla náhodou na Pinterestu. Často si je teď čtu třeba když se učím, plním své pracovní i nepracovní povinnosti a nebo když se jen tak koukám z okna:

For most of life, nothing wonderful happens. If you don’t enjoy getting up and working and finishing your work and sitting down to a meal with family or friends, then the chances are that you’re not going to be very happy. If someone bases his happiness or unhappiness on major events like a great new job, huge amounts of money, a flawlessly happy marriage or a trip to Paris, that person isn’t going to be happy much of the time. If, on the other hand, happiness depends on a good breakfast, flowers in the yard, a drink or a nap, then we are more likely to live with quite a bit of happiness.

Andy Rooney

Ten výhled z okna u stolu už znám docela dobře. Jednou jsem číhala na ptáčka a čekala jsem, až usedne na jedno konkrétní místo, kde bych ho mohla vyfotit. Ten ptáček na tu větev opravdu usedl. A po deseti minutách čekání, to je mi panečku obrovské štěstí. Pro nás z domečku štěstí třeba je, když vyběhneme ven podél řeky (pro mě je štěstí, že se pak šťastně a ve zdraví zase vrátím zpátky), jdeme se projít do lesa nebo si čteme na zahradě. Štěstí je, když pozorujeme oheň v krbu a cítíme z něj teplo. Když se obklopujeme vzpomínkami na Afriku a necháváme si vzkazy na krbu.

Důležité je, že nás a bit of happiness obklopuje každou chvíli.

 

2

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT