laoaerobic a filmový festival

  • Bře 18, 2018

Vientiane – week 18/31

Proletěli jsme se nad městem a nad malými políčky. Viděli jsme husté lesy a kopce, na kterých by mohly být skvělé mírné sjezdovky.

Tento týden jsme také navštívili Filmový festival krátkých filmů.

Na malé náměstíčko u parku každý večer přichází sportovně oblečená Laosanka. Zapíná zesilovač na tu nejvyšší možnou hlasitost – prostorem se tak vzápětí rozezní první tóny těch nejlepších hitovek vhodných pro rychlé rytmické pohybování celým tělem – poté vyšplhá na malinké vyvýšené pódium a začne s obrovským nadšením předcvičovat lao-aerobic. Na společné cvičení dorazí každý večer velmi početná skupina místních nadšenců všech věkových kategorií. Podobné sportovní oddíly jsou každý večer k vidění ještě na velkém prostranství na promenádě u řeky.

A tak jsem se nadobro musela vzdát této idealizované představy: že tady v tom buddhistickém Laosu najdu klid, budu hodně meditovat a hlavně, hlavně budu hodně moc cvičit jógu. 

 

Tento týden se bohužel sportovci museli někam přemístit: na náměstíčku probíhal Filmový festival krátkých filmů. I když to byla velká akce v hlavním městě, připadala jsem si spíše jako u nás doma na venkovním promítání filmů na náměstí. Tady byly ale navíc stánky s pivem, místním jídlem, čerstvými koblihy a člověk si mohl sednout kam chtěl, protože zde bylo dvakrát více židlí než diváků. Většina z těch diváků nebyli Laosané. Bylo teplo, pivo studené, filmy zajímavé.
Všem bych přála vidět krátký film Downside Up, ze světa, kde se jednoho dne zdravým rodičům narodí chlapeček, který je jiný než všichni ostatní. Po dlouhých vyšetření nakonec lékaři zjišťují příčinu jeho viditelné odlišnosti: chlapečkovi chybí jedna kopie chromozomů z trojice chromozomů č.21.

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

1

YOU MIGHT ALSO LIKE