Sabaidee!

První týden ve Vientiane jsme zakončili oslavou tříletého chlapečka. Dali jsme mu k narozeninám lentilky, české lízátko, dvě orion čokolády, pedro bonbónky a omalovánky s Krtečkem. Sdílet moji lásku ke Krtkovi byla moje hlavní mise, ale v den oslavy jsem zjistila, že na internetu prostě celou pohádku Krtka nenajdete. Byla jsem zklamaná. Mise selhala.
Mimochodem, víte o tom, že je Krtek v novém čínském seriálu Krtek a Panda? Já se kvůli autorským právům nemůžu podívat na internetu ani na jednu pohádku, ale práva na celého Krtka do Číny prodat jdou. Je mi z toho smutno. Krteček je moje srdcová záležitost a v čínské pohádce to není prostě ten náš starý dobrý Krteček, jeho povaha jako kdyby byla zkažená nějakou hrou dospělých (naše nové upřímné přátelství? uvidíš celý svět a všichni ti budou závidět?).
Ale zpátky do Vientiane… Oslavenec byl z malých dárků nadšený, na telefonu poctivě předváděl jednotlivé věci své zbylé rodině, která žije u nich doma na Filipínách. Společně jsme poté zazpívali Happy Birthday a dali si dort. Tím náš první týden tady skončil.

Do Vientiane jsme přiletěli v noci a město nás přivítalo svým nočním životem, který tu zdá se převládá. Neskutečné horko nás trochu omámilo, i přes to, že jsme takové teploty čekali. Já si s sebou z Čech přivezla 29 kg věcí na sedm měsíců a silnou rýmu. Kuba má jen něco přes dvacet kg věcí a kašel.
Foťák jsem si nezapomněla (Matěj mi to při loučení totiž připomínal – Žando, hlavně si nezapomeň foťák!) Děkuju.
Město je prý v noci krásnější než přes den. Všechna ta světla a osvětlené chrámy, malinkaté obchůdky a osvětlené stánky se street food. Všichni lidé žijí prakticky na ulici, do klimatizovaných domů odchází snad jen spát. Ještě v noci den příjezdu jsme šli pozdravit Mekong. Kolem řeky se táhne dlouhý pás hospůdek a street food, večer to tady ožívá, je slyšet hudba, voní čerstvé ryby a smažené pochoutky.

WEEK 01
Projeli jsme si město tuktukem
První dojmy z města a z místních lidí
Zážitek ze street food na velkém náměstí, malé stánky s jídlem všeho druhu, vše čerstvé
Usadili jsme se na bytě v klidné části města kousek od Mekongu
Objevili jsme hospůdku Highland Bar, kam pravidelně chodíme na oběd a večeře (zatím pokaždé rýže, je prostě vynikající)
Našli jsme obchod, kde mají evropský chleba
Snažíme se stále pochopit místní měnu a ceny (nákup v obchodě 196.000 Kipů)
Do google mapy si zaznamenávám místa, která chci ve městě navštívit
Čtu dějiny Laosu, neboť náš pobyt zde beru zodpovědně
Postupně si zvykáme na všechno nové kolem nás.

Thajsko na druhém břehu Mekongu

tuktukem po městě

archiv fotek si můžete prohlédnout zde

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

3

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT