Někdy na přelomu základní školy a střední jsem pomalu a postupně přešla z pravidelného čtení časopisů pro teenagery a fantasy knih na pravidelné čtení blogů. Ladně jsem tenkrát opustila dívčí časopisy o ničem (!?) a vrhla se rovnou na blogy o rodině, domácnosti, bydlení, lifestyle, mateřství a výchově dětí. Opravdu říkám pravdu, měla jsem dost zvláštní pubertu.


Bylo to ve mě asi vždycky; děti, rodina a touha po poklidném životě plném inspirace a dokumentování. Takhle nějak jsem se tedy začetla do několika oblíbených blogů, které mě inspirovaly a byly možná něco jako knihy, které můžete číst pravidelně, a ještě k tomu obdivovat krásné fotky. Některé z těchto prvních blogů sleduju dodnes. A blog Australanky Jodi je jeden z nich.

I am learning from you how to live a simple life, how to be prepared for my family life with children and so and so on… You inspire me to be open with my own stories and how to share them…

.

— napsala jsem Jodi v emailu, který letěl přímo do její schránky v Austrálii přesně v den, kdy oznámila, že budou některé její články z blogu vydané knižně. A v limitovaném množství.

 

.

And finally, when you posted about your new book I was amazed – I really NEED this book. I really want to have those pretty inspiring stories from Australia on my bedside table.

.

Knihu jsem dostala k Vánocům od Kubi (vzhledem k ceně a nejrůznějším doplatkům a clům jsem se zřekla všech ostatních dárků). Kniha úspěšně přišla až na Silvestra. Putovala z Australie přeš Ameriku až nakonec dorazila do Laviček. Radost mi udělala obrovskou. A i když je to docela tenká a malá knížka, pro mě je dokonalá. Těchto pár stránek s drobným písmem jsou pro mě totiž symbolem mé cesty k uvědomění si, co je pro mě v životě důležité a jak vypadá můj směr a nějaký ten životní úspěch. Příběhy a fotky, které mi byly po několik let (více než pět) velkou inspirací a radostí, se najednou zhmotnily a já držím v ruce knihu Practising Simplicity.

Jodi má velice jednoduchý a milý postoj k životu. Na stejnojmenném blogu píše například o tom, jak žít s méně věcmi; jak se neobklopovat zbytečnostmi a nekvalitním harampádím; jak si užívat obyčejné chvíle a jak ve všem najít něco pozitivního. Píše skromné a krátké příběhy o tom, co prožívá, co cítí a píše také o praktických věcech. Inspiruje své čtenáře, jak žít simple life a jak stát pevně na nohách i v těch obtížnějších situacích, které nás většinou zastihnou právě v momentě, když se náš život zdá být téměř dokonalý.

.

I write stories of our days; a celebration of all that is true and good, calm and chaotic.
Practising Simplicity consists of five chapters: seasons, motherhood, yoga, living less distracted and the simple home. Each double-page features one or two of my photos; images that capture simple moments and vignettes.

Practising Simplicity

 

Když jsem tenkrát objevila těch pár prvních blogů, byl to pro mě naprosto jiný a nový svět. S blogy mimojiné začala moje obliba webového designu, fotek, dokumentování a psaní si obecně jen tak pro sebe. Jen tak pro zajímavost, tenkrát to ještě funguvalo trošku jinak, blogy byly bez připojení k sociálním sítím. A mně tak připadá, že byly více autentické a upřímnější. Dnes bohužel sociální sítě naprosto převzaly publikaci článků těchto krásných webů, z čehož je mi trošku smutno. Ale hlavní je, že se blogy stále píší a jsou zde ti, kteří si najdou čas a energii, aby vytvářeli něco takového.

Jodi odpověď na můj email mi přišla za několik málo dní. Byla stručná, a vlastně byla strašně krásná. Knihu mám přečtenou několikrát a už mi stačí jen tiché prolistování stránek a hned mne zavalí vlna inspirace a odhodlaní snažit se žít si tenhle svůj simple life.

SaveSave

SaveSave

SaveSave

4

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT