Milá –––– ,

Jednou jsme si povídaly o tmě a o tom, že se v noci bojím. Hlavně když nemůžu v noci spát a hlavou mi běhají různé věci, myšlenky a všechny sny a strachy. Řekla jsi mi, že je to hloupost – ve tmě přece mohou myšlenky volně plynout -, řekla jsi mi, že je mohu propustit, protože jsou ve tmě v bezpečí. Když je v pokoji světlo, myšlenky a sny naopak může někdo vzít, ukradnout, sny jsou  najednou zranitelný. Nechci, aby mi někdo ukradl mé sny. Často na to myslím.

Už dlouho ti chci začít psát, protože je toho tolik, co bys měla vědět a vím, že tobě napsat můžu; ty jsi člověk, který mě pochopí. Začala jsem si teda psát seznam všech témat, o kterých ti musím napsat. Problém je v tom, že je toho moc. Skoro si myslím, že je to nemožné. Jak mohu všechny svoje pocity přenést na papír?

Tenhle dopis píšu už několik týdnů, rozhodovala jsem se čím vlastně začít. Slova mi ale najednou někam unikala a mizela mi přímo před očima. Z tolika věcí, které mám na srdci, nakonec zbylo jen prázdné místo a ticho.

Tentokrát ti nic víc nenapíšu. Možná jen to, že mi chybí naše rozhovory, které mi pokaždé otevřely dveře úplně jiným a novým směrem. Slibuji, že ti budu psát víc. Dneska si to pořádně promyslím, až bude v noci tma a já nechám myšlenkám volný prostor; najdu ve tmě klid a útěchu.

Ž.

 


nyctophilia
(n.) love of darkness or night,
finding relaxation or comfort in the darkness

 

2

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT