každý den jedna vzpomínka

  • Čvc 30, 2018

Minulý týden u drogerie létaly balónky zdarma!

Když jeden prasknul už v ruce, ještě jste si stihli vzít další.

Ten náš prasknul ve zverimexu:

—A teto, na co potřebuješ tu klec…?

—Kubiku nelez tam!

A bylo to.

Úplně všechny rybičky sebou naráz škubly, každý druh trochu jiným stylem, a křečkům málem vypadly oči z důlků.

Nový jsme si vzali po cestě zpět stejnou cestou. Na lehkém stojanu tam zbyly ty, které neuletěly. Potom jsme je už drželi o hodně pevněji a cestou domů jsme míjeli holčičku s bílým.

Kdybych si psala takový ten seznam všech věcí, za které jsem ten den vděčná, byly by to ty balónky a možná taky babička, které se ten den zase zdálo, že mám dvojčata. To už jsou dvě věci vděčnosti, pokud dvojčata počítám za jednu položku.

Tenhle seznam si nepíšu.

Ale věřím, že to může pomoct otevřít oči někomu, kdo se na svět dívá negativně. Někomu, kdo přestává kolem sebe vidět inspiraci, nebo někomu, kdo ji naopak záměrně hledá.

Naučit se přemýšlet na papíru je totiž skvělá věc, díky které se naučíte pracovat sami se sebou. Začnete si více všímat svých pocitů a třeba se i více pochopíte. Takže tyhle seznamy jsou dobrá věc, jak začít, pokud víte, že je psaní vhodná věc právě pro vás a pokud se chcete věnovat svým vzpomínkám.

(na konci roku těch věcí bude 365 a možná se ani jedna věc nebude opakovat a možná vám to potom opravdu něco na životě změní a vy pak budete hrozně šťastní)

Tyhle seznamy nemusí být nutně “pozitivní”. Ani ten nejlepší marketing mě na tyhle pozitivní pomůcky nenachytá. Život je totiž pěkně náročná a těžká věc. Balónky praskají z důvodů, které se jen těžko vysvětlí dětem tak, aby se přestaly ptát. Životnost balónků je taky dost tragická. Občas máme pitomý den a někdy, někdy to bývá vlastně úplně nejhorší.

Možná bych si vypůjčila tenhle nápad a využila ho třeba trochu jinak. Co si takhle každý den napsat krátkou myšlenku, milou vzpomínku, co nás nejvíc naštvalo a jaké slovo nebo věta nejvíc definuje dnešní den?

Hledání pozitivních věcí je hrozně jednoduchá hra, nemyslíte? Ale jak těžké je napsat na papír mimo ty nejlepší věci také to, jak jsme dnes smutní? Zapsat si prostě všechny malinké momenty, ze kterých je poskládaný náš život?

Věřím, že se třeba potom začnete dívat na věci kolem sebe odlišně. Možná začnete přehlížet věci, na které jste předtím bouřlivě reagovali, nebo přinejmenším zjistíte, čím je každý den výjimečný a jak vlastně trávíte svoji každodennost.

Nebo tím nezískáte nic výjimečného, jenom seznamy stále se opakujících slov a nějaké vzpomínky, což je taky skvělý. Stále to budete více vy než cokoli jiného.

 

4

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT