just go or stay home

  • Říj 28, 2015

Je obecně známo, že naše štěstí záleží taky na tom, kde žijeme. Čteme úžasné příběhy cestovatelů, kteří se rozhodli žít prostě „všude“ a hlásají osvětu „svůj život mám v batohu“. Na druhé straně někdo zůstává celý život na stejném místě. A to buď z nevědomí, že se někde jinde bude mít stejně uspokojivě krásně, nebo si je toho naopak silně vědom (to je ta lepší varianta) a buduje si domov na místě, kde žije celý svůj život.

Někdo žije jen tím, že cestuje a někoho naopak představa, nemít svoje stálé místo, spíše znepokojuje. A tak tu máme ten věčný boj mainstreamu: 

travel far enough you meet yourself
just go
to live will be an awfully big adventure
explore
to live is to travel
say yes to adventures
#traveltheworld 

– a mainstreamu:

 it’s good to be home
there’s no place like home
#homesweethome
let’s stay home
#homeiswhereyourheartis.

Jde to dokonce i dohromady –

he travelled in order to come home
no one realizes how beautiful it is to travel until he comes home
no matter where I travel my favourite destination is home at the end of every trip…

A tak nevím. S lehkou nadsázkou říkám, že můj svět nezapadá ani do jednoho a tak mě nezbývá čekat, až vznikne něco, co bude stát tak zhruba někde uprostřed, s rozumem a v rovnováze.  Myslím, že by se do téhle škatulky zařadilo dost lidí včetně mě. A je taky dost dobře možný, že by z toho po nějaké době vznikl jen další mainstream v řadě … život se točí v kruhu.

+ fotka je z léta, kdy byly zrovna rekordní hice a my konečně našli způsob jak se dobře a plnohodnotně vyspat (navíc je krásný usínat a poslouchat řeku a ptačí zpěv)

SaveSave

SaveSave

1

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT