hlavně musíte být cool

  • Zář 22, 2019

Ještě před nástupem do školy, kdy jsem si stále ještě pouze mohla domýšlet jaké to asi bude, jsem se postupně s mým budoucím povoláním svěřovala známým, kamarádům a taky třeba dětem.

Tak porůznu jsem se nenápadně, někdy ale i zcela záměrně, poptávala na otázky týkající se školy: tak co, co ta angličtina, jak tě baví? Co přesně tě baví? A jaká práce v hodinách tě nejvíce nudí?

U malých kamarádů a malých známých jsem se pokoušela najít různé tipy a triky jak „na ně“. Přišlo mi najednou důležité, zeptat se přímo těch, kteří jsou přímým zdrojem veškeré mé budoucí zkušenosti.

Zjistila jsem pár velmi očekávaných věcí: žádné úkoly a písemky. Férovost.

Někteří věděli dokonce naprosto přesně, jaké druhy aktivit bych si měla nachystat (holčička, první stupeň): „Nebo můžeš třeba vzít velkej klobouk, do kterýho dáš jakoby tahle nějáký věci, hračky, jabko, a tak…, a pak to budeš vytahovat a říkat jak se to řekne.“ A mě vlastně překvapilo, kolik toho o učitelském povolání děti vědí.

Ale taky jsem dozvěděla pár nových zajímavých nápadů.

Jednoho dne mi můj malý kamarád radil, jaká bych měla být učitelka:

„Hlavně musíte být cool.“

Už dávno vím, že děti jdou jen velmi těžko obelhat neautentickým chováním a přetvařováním, a tak mi zbývá jediné – být prostě tak jak jsem a nechat to na nějaké náhodě. No je to prostě padesát na padesát. Buď tedy budu cool pančelka (samozřejmě, alespoň pro někoho), nebo jenom pančelka (pro všechny), obojí bude fajn, hlavně, že to budu stále já.

„Super, a jak přesně to myslíš? Jak přesně mám být cool?“

„No buďte vtipná, my máme třeba jednoho učitele, ten je super, ten pořád dělá nějaký vtípky.“

„Aha, a co ten pan učitel vyučuje?“

„Tělák.“

„BUĎ COOL“ mám zapsáno za ušima, aniž bych s jistotou věděla jak na to.

1

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT