Mám pár věcí na srdci, které potřebuji sdělit ...

začalo to dopisem z finska, který na mě čekal, až přijedu domů z olomouce. psaní v těch modrých obálkách mě nesmírně obohacuje, inspiruje a mám z nich pocit, že jsme si já a moje marťa vytvořily po těch letech od první třídy něco výjimečného, upřímného a něco, co přesahuje všechny moje dosavadní představy o kamarádství (o tom dopise píšu zase jiný příběh). můj kuba je v africe. už si ani nepamatuju po kolikáté od té doby, co jsme spolu. a tak píšu dopisy pro marťu do finska a pro kubu píšu do zápisníku (protože do afriky dopisy neposílám, i když věřím, že by si sloni početli). myslím, že psát neumím, ale píšu. a tohle všechno mě nesmírně naplňuje.

 

skloubit se školou to tvoření, bez kterého bych nemohla být tak vyrovnaná a spokojená sama se sebou, jde docela těžko. a tak mám dny, kdy musím aspoň něco málo vytvořit, vymyslet, napsat si nápady a myšlenky do zápisníku.. a jen takhle mohu dál pokračovat v učení, v psaní seminárek a prezentací…

 

dnes je přesně ten den, kdy prostě musím něco vymyslet. ale v mém tudů listu mám několik úkolů, které musím do neděle splnit. od rána nemám zatrhnutý ještě ani jeden. zato jsem ale vymyslela nový projekt. inspirovala mě jedna úžasná rodina, které jsem vytvořila zatím asi moje nejlepší rodinné fotky (které jsem nepublikovala) a zároveň jedna báseň amerického básníka (protože básně jsou super a já mám tu angličtinu prostě ráda). zkrátka jsem otevřela tu modrou obálku, začetla se … a o pár hodin později jsem vymyslela, kam dál bude moje focení směřovat.

 

 

mám z toho radost a nemůžu se dočkat až vám to ukážu. doufám, že jsem teprve na začátku. škola mě teď hodně zaměstnává, ale i tak se najde místo pro to, co mě baví a i když to jsou někdy jen kousíčky, dávám do nich hodně.

 

// na fotkách je kocour Makulák, který s tímto příběhem vlastně vůbec nesouvisí. fotka je z léta, z domečku. Makulák za mnou chodil na návštěvy a tulil se ke mě, když jsem si na dece četla. foceno prakticou.

 

1

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT