03: na chvíli se zastavit

  • Úno 20, 2018

Nápad psát dopisy vznikl jednoho dne v maličké kavárně. Seděla jsem na venkovní terase a dívala se na tu krásnou řeku, která je prý zatím jenom taková tenká, teprve až v období dešťů se roztáhne podél celého svého koryta. Byl krásný den a já měla čas sedět u kávy a přemýšlet.

Jsem v hlavním městě Laosu, můj přítel tady pracuje a mě vzal s sebou. S oblibou říkám, že mi dal čas: to nejkrásnější a nejcennější, co člověk společně s láskou a zdravím má. A tak jsem se konečně ponořila do psaní všeho, co jsem do této doby nosila pouze v hlavě a osobním deníku. Najednou jsem zatoužila sdílet tyto svoje úvahy také se svojí rodinou a blízkými, protože mně začaly chybět naše společné chvíle, kdy si dlouho povídáme.

A tak vznikl tento můj projekt. Když píšu, je dost možné, že mám v hlavě jednu konkrétní osobu (Tebe), ale moje dopisy může nakonec číst vlastně kdokoli, kdo se bude chtít připojit. Dnes se denně sdílí celý vesmír informací a myšlenek – vlastně se nic nestane, když vhodím i já jen tak volně do světa tyto moje malé úvahy.

Říkám si, že mi třeba někdo odpoví a řekne: tady jsem už také kdysi byl/a, přesně o tomhle jsem přemýšlel/a, a pak mi ten člověk sám napíše něco, čím mě třeba inspiruje a pomůže. Nebo mi někdo napíše: tahle kniha by tě mohla zajímat, nebo: zbytečně o tomhle přemýšlíš, a já tak najdu odpovědi, objevím další témata a zajímavé postřehy, které budu dále sdílet v jednom z nadcházejících dopisů. Možná pak navážeme společně silnější kontakt, i když nás dělí stovky kilometrů. Budu ráda za vaši odpověď nebo reakci, i když to budou třeba jenom právě tři nebo čtyři slova. Důležité je, že se společně na chvíli zastavíme a uvědomíme si, co je v životě opravdu důležité.

 

A tak píšu pro Tebe
a Všem

 

 


 

 

Tento dopis byl odeslán na emailové adresy jako součást
mého malého projektu Pro Tebe & Všem.

 

 

Nový dopis odesílám každou neděli. 
Ž.

2

YOU MIGHT ALSO LIKE